Çorlu Vatan Hastanesi

Çorlu Vatan Telefon

Vücut Kitle İndeksini Öğrenmek İster Misin?

Değişen Diyet Kültürü Ve Yaşam Tarzı İle Obezite Toplumda Kaçınılmaz Hale Geldi…

Cover Cover

KANSER CERRAHİ MERKEZİ

Günümüzde kanser; erken teşhis ve tedavideki gelişmeler sayesinde, tedavi edilebilir hastalıklar arasında yer almaktadır. Cerrahi, kanser tedavisinde en önemli tedavi şekillerinden biridir. Kanserli bölgenin çıkarılması bir çok kanserde esas tedaviyi oluşturmaktadır. Hastanemizde kanser ameliyatları başarılı bir şekilde yapılmaktadır. Aşağıda belirtmiş olduğumuz kanser türleri ile ilgili herhangi bir belirtiyle karşılaştığınızda ilgili branşın uzman hekimine başvurunuz.
Unutmayın, erken teşhis hayat kurtarır!

GENEL CERRAHİ

Online

SİNDİRİM SİSTEMİ KANSERLERİ (MİDE, BARSAK)

Belirtileri: Karın ağrısı, Şişkinlik, Hazımsızlık, Kilo kaybı, Kansızlık, Karında şişlik

Sindirim sistemi kanserlerinde, yukarıda belirtileri olan hastalara endoskopi,tomografi,MR gibi görüntüleme yöntemleri ile tanı konulup,evreleme sonrası laparoskopik yöntemlerle büyük yara açmadan birkaç küçük delikten tedavi edici ameliyatlar yapılabilmektedir.

Online

MEME KANSERİ

Belirtileri: Meme de şişlik,kızarlık,ödem,koltuk altında şişlik

Ultrason, mamografi ve MR tetkikleri sonrasında saptanan hastalığa göre biyopsi işlemi sonrasında tedavi edici ameliyat planlanabilir. Ameliyat esnasında frozen inceleme ve sentinel lenf nodu biyopsisi yapılabilir.

Online

TROİD KANSERLERİ

Belirtileri: Boyunda şişlik, Hipotroidi, Yutma güçlüğü, Nefes darlığı

Tüm boyun ve toroks scan iel taranıp ,total troidektomiye hazırlanır.

KADIN HASTALIKLARI VE DOĞUM

Online

RAHİM (ENDOMETRIUM) KANSERİ;

Belirtileri: Alt karın bölgesinde (pelvik bölgede) ağrı-rahatsızlık veya baskı hissi, Karında şişkinlik, Açıklanamayan kilo kaybı, Genital bölgede kitle, Anormal veya devam eden kanama-lekelenme (Özellikle menapoz dönemindeki kanamalara dikkatle yaklaşılmalıdır.)

Her hastanın tedavisi farklılık göstermekte olup, tedavi kararında hastalığın yeri, evresi, hastanın yaşı ve diğer sağlık sorunları gibi birden fazla faktör etkilidir.

Online

RAHİM AĞZI(SERVİKS) KANSERİ

Belirtileri: Vajinal kanama, Beklenmeyen anormal vajinal akıntı, Pelvik (Alt karın bölgesinde) ağrı, Cinsel ilişki sırasında ağrı veya lekelenme

Önlenebilir bir kanser türü olan serviks kanseri yavaş gelişim göstermektedir ve bu nedenle de erken evrede teşhis ve tedavi edildiği takdirde çoğu kişide tam iyileşme sağlanabilmektedir.

Online

OVER (YUMURTALIK) KANSERİ

Belirtileri: Artmış karın çevresi / inatçı şişkinlik – gelip geçici şişkinlik değil, Hazımsızlık ve barsak şikayetleri, Artmış idrara çıkma ihtiyacı ve/veya idrar kaçırma hissi

Over kanserinin tedavisinde cerrahi ve kemoterapi ilk etapta tercih edilmektedir.

BEYİN CERRAHİ

Online

BEYİN TÜMÖRLERİ;

Belirtileri: Şiddetli baş ağrısı, bulantı ve kusma en önemli belirtileridir.

Beyinde hayatı tehdit eden, çeşitli derecelerde felçlere veya fonksiyon kaybına sebep olan beyin tümörlerinin, ileri teknolojiyi kullanarak deneyimli ekibimiz ile ameliyatını gerçekleştirmekteyiz.

Online

OMURİLİK TÜMÖRLERİ (BOYUN, SIRT, BEL)

Belirtileri: Genellikle omurganın ilgili bölgesinde oluşan ve aşağı yukarı yayılan ağrıdır. (boyun, bel ağrısı gibi). Ağrı, özellikle gece ortaya çıkabilir ve fiziksel aktivite ile artabilir.

Belde, sırtta ve boyunda yer alan ve felçlere sebep olan tümörlere ileri teknolojiler kullanmakta ve ameliyat esnasında nöromonitörizasyon ile sürekli sinir ölçümleri yapılarak güvenli bir şekilde tümör cerrahisi uygulamaktayız.

ÜROLOJİ

Online

PROSTAT KANSERİ;

Belirtileri: İdrar yapma güçlüğü, İdrar akışında kuvvet azalması, Menide ya da idrarda kan görülmesi, Boşalma esnasında ağrı, Kasık bölgesinde rahatsızlık hissi, Kemik ağrıları, Sertleşme bozukluğu

Erken tespit edilirse tam tedavisi mümkündür. PSA testi ile tespit edilmektedir. Tedavide radyoterapi gibi alternatifler olsa da en etkin tedavisi bugün için hala cerrahidir. Prostat ve komşu organlar, dokular, lenf benzleri ameliyatla alınarak temizlenir. Son dönemde cerrahi teknikteki gelişmelerle “sinir koruyucu cerrahi” yapılabilmekte ve ameliyat yan etkileri en aza indirilebilmektedir.

Online

TESTİS KANSERİ

Belirtileri: 20-40 yaş arası erkeklerde sık görülür. En kolay tespit yöntemi elle muayenedir. Her erkeğin arada yumurtalarını kontrolü gerekir. Şeklinde değişiklik, kıvamında sertleşme gibi durumlarda üroloğuna danışmalıdır.

Testis kanserlerinde de önce kitle ve testis beraber alınır. Erken hastalıkta tedavi için cerrahi yeterli olur. Fakat hastalığın tipi ve evresine göre çoğu zaman kemoterapi gibi ek tedaviler gerekebilir.

Online

BÖBREK KANSERİ

Belirtileri: Son yıllarda Ultrason gibi görüntüleme yöntemlerinin yaygın ve kolay ulaşılabilir olmasıyla böbrek kanserlerinin %70 i erken evrede daha şikayet oluşturmadan tespit edilebilmektedir.

Böbrek kanserlerinde cerrahi dışında etkili tedavi bugün için yoktur. Erken ya da geç evrede olsun böbrek tümörlerinin ve varsa sıçramalarının cerrahi olarak çıkartılması hastalığın tedavisinde ciddi fayda sağlar. Erken yakalanan uygun böbrek kanserlerinde artık “böbrek koruyucu cerrahi” yapılmaktadır. Sadece kanserli doku çıkartılarak her iki böbreğin sağlam bir şekilde kalması sağlanabilmektedir.

Online

MESANE KANSERİ

Belirtileri:En sık ağrısız idrarda kanama ile bulgu verir. İdrar sıklığında değişiklikler, idrarda uzun süren yanmalar da bulguları olabilir.

Ultrason çekimi ile tespit edilebilir ancak kesin tanı sistoskopi yani kamerayla idrar yollarına girilerek konulur. Yüzeysel mesane kanserlerinde tümör temizleme ve sıkı takip tedavi için yeterli olmaktadır. İnvazif tip mesane kanserlerinde ise hastalık çok daha kötü seyirli olabileceğinden daha etkili tedaviler gerekir. Mesane kanserlerinde en etkili “altın standart tedavi” mesanenin ve komşu organların, lenf bezlerinin tamamen alınmasıdır. Alınan mesanenin yerine hastalığın ve hastanın durumuna göre yeni bir boşaltma sistemi oluşturulur. Mesanenin alındığı ameliyatta aynı esnada çoğu zaman ince barsak kullanılarak yeni sistem oluşturulur. Bu sistem bazen karın cildine bağlanarak torba takılır. Bazen de eski idrar yollarına bağlanarak hastanın doğal yoldan idrar yapması sağlanır.

Detaylı bilgi ve Randevu için bizimle iletişime geçiniz.

HASTANEMİZDEN GÖRÜNTÜLER

Online
Online
Online
Online
Online