Bizden Haberler, Doç. Dr. M. Murat Rifaioğlu

Hatay’dan Gelen Hastamıza Endoskopik Böbrek Taşı Ameliyatı Yapıldı

Hatay’dan gelen hastamıza hastanemizin Üroloji Uzmanı Doç. Dr. M. Murat RİFAİOĞLU tarafından 20/05/2024 tarihinde “Endoskopik Retrograd Intrarenal Cerrahi – RIRS (Lazer ile Böbrek Taşı Çıkarma) Ameliyatı” gerçekleştirildi.
Hastamıza, 2021 yılında Üroloji Uzmanı Doç. Dr. M. Murat RİFAİOĞLU tarafından “Sol RIRS Ameliyatı” gerçekleştirilmiş ve böbrek taşları başarıyla temizlenmiştir.
2023 yılında farklı bir sağlık kurumunda başarısız bir “Sağ RIRS Ameliyatı” geçiren ve ameliyat sonrası şikayetleri tekrarlayan hastamız, 2024 Mayıs ayında tekrardan hastanemizin Üroloji Uzmanı Doç. Dr. M. Murat RİFAİOĞLU’na başvurmuştur.
1 aydır sağ yan ağrısı şikayetlerinin devam ettiğini belirten 47 yaşındaki hastamızın; yapılan tetkikler sonucu sağ böbrek alt üreterinde 1.1 cm taş bulunduğu belirlendi.
20/05/2024 tarihinde idrar yolundan esnek bir kamera ile girerek sağ üretere ulaşan doktorumuz; sağ idrar yolunda bulunan taşı lazer yöntemi ile parçalayarak çıkardı. Hastamızın bundan sonraki yaşamında tekrar problem yaşamaması için böbrek stenti takıldı.

Ameliyatın ertesi günü taburcu olan hastamız; Doç. Dr. M. Murat RİFAİOĞLU’na teşekkürlerini iletti.

Özel Çorlu Vatan Hastanesi olarak, hastamıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor ve sağlıklı bir yaşam sürmesini diliyoruz.