Bizden Haberler

Covid-19 Sonrasında Çorlu Vatan’da Yeniden Hayat Buldu

Covid-19

Covid-19 Sonrası Rehabilitasyon ile “Hayat Yeniden”

Covid-19 nedeniyle yaklaşık 2 ay kadar bir sağlık kuruluşunun yoğun bakım servisinde entübe olarak tedavi gören ve yoğun bakımdan ileri derece kas erimesi ile yürüyemez halde taburcu edilen 62 yaşındaki hastamız Vasfi Duğancı, hastanemizde almış olduğu Fizik Tedavi seansları ile yeniden yürümeye başladı.

Hastanemize başvurduğunda yürüyememe, ayakta duramama, kaslarda kuvvet kaybı, solunum güçlüğü, nefes darlığı, ses kısıklığı şikâyetleri olan hastamızın Covid-19 yönünden güvenli servisimize yatışı yapıldı.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon ünitesinde kişiye özel hazırlanan ve uygulanan 2 haftalık rehabilitasyon programı sonrasında denge problemleri ortadan kalkan ve yürümeye başlayan hastamız, eşlik eden şikayetleri için de iç hastalıkları kliniğimizde aldığı destek tedavisi ile solunum güçlüğü, nefes darlığı ve ses kısıklığı vb. sorunlarından kurtuldu.

2 haftalık tedavi sürecinden sonra hastanemizde sağlığına kavuşan ve yürüyerek taburcu edilen Vasfi Bey, hastanemiz fizik tedavi ekibine ve serviste kendini evinde gibi hissettiren tüm sağlık çalışanlarına teşekkürlerini iletti.

40. hizmet yılında Özel Çorlu Vatan Hastanesi olarak Vasfi Bey’e ailesi ile birlikte sağlıklı bir hayat diliyoruz. Tüm Covid-19 salgınına yakalanan vatandaşların en kısa zamanda sağlığına kavuşmasını diliyoruz.